Pro baterie je přirozené, že po nějaké době ztratí svoji kapacitu a přijde okamžik, kdy se budeme muset rozhodnout koupit novou nebo alespoň náhradní baterii, abychom mohli bez přerušení pracovat, zatímco jedna z baterií vždy zůstane v nabíječce. V tomto článku se dozvíte, jak vybrat baterii pro šroubovák a další elektrické nářadí. 

Jak vybrat baterii do šroubováku nebo jiného nástroje?

V tomto článku se dozvíte, jak vybrat správný model baterie elektrického nářadí vč. značky jako Hitachi , Black & Decker , Makita , Bosch , DeWalt , Hilti a mnoho dalších (podívejte se na všechny dostupné modely v našem obchodě).

Výběr správné baterie je velmi jednoduchý úkol. V několika krocích níže vysvětlíme, jak to udělat.

Vybíráme model baterie

Nejjednodušší a nejrychlejší způsob bude vybrat baterii podle baterie, která byla součástí našeho zařízení, samozřejmě pokud tuto baterii stále máme. Co když již nemáme starou baterii? Odpovídáme později v textu.

Formáty se mohou u stejného výrobce také lišit. Naštěstí většina baterií má velmi jasně označený model, takže by měl být čitelný, i když má baterie štítek s hodnocením špatně opotřebovaný.

Baterie pro šroubováky Makita

Modely akumulátorů nářadí Makita jsou označeny čísly nebo řadou číslic a písmen. V níže uvedeném případě se jedná o 4 číslice, ale mohou se objevit také formáty jako 194205-3 nebo BL1830 .

Dobíjecí baterie pro šroubováky Hilti

Zde je věc velmi jednoduchá. Velmi přehledně je zobrazen model baterie v případě zařízení Hilti. V tomto případě je to  B22 . Další značky jsou např. Sekvence 7 číslic - např.  2183182.

Baterie pro šroubováky Bosch

Akumulátorové baterie Bosch mají obvykle o něco méně exponovaný model, ale je také snadno rozpoznatelné, protože téměř vždy jde o sekvenci 10 číslic - např. 2 607 335 262 nebo případně jednoduchý zápis jako BAT045 . Níže je uveden příklad:

Baterie pro šroubováky Hitachi (Hikoki)

Baterie nářadí Hitachi jsou označeny řetězcem čísel nebo čísel a čísel. Formáty jsou např.  300002 , 300-002 nebo BCC715, EB1220L. Malé označení najdete na štítku s hodnocením. Například takto:

Baterie pro šroubováky DeWalt / Black & Decker

Měli byste také hledat model baterie DeWalt a Black & Decker na štítku s hodnocením. Mnoho typů baterií je kompatibilních se zařízeními obou výrobců. Nejběžnějšími formáty pro psaní modelu jsou například  DE9072, 15225027 nebo A9266. 

U ostatních šroubováků a elektrického nářadí jiných výrobců je princip podobný - hledejte kód na výkonovém štítku. Jakmile určíme model baterie, stačí zadat značku a model zařízení do vyhledávače našeho obchodu a my najdeme správný model.