Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pa 9.00 - 18.00
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 999 Kč a máte dopravu ZDARMA
Novinky
29.10.2021
STĚHUJEME SE!!!
Vážení zákazníci. Od 29.10.2021 bude internetový obchod Levné-baterky nově přestěhován na adresu: Bavorská 856/14, Stodůlky. 155 00 Praha 5 Na pro... číst celé
11.10.2020
Nově možnost vyzvednutí na „Zásilkovně“…
Zákazníci Levne-Baterky.cz si budou moci nově vyzvednout zásilky v „Zásilkovně“    Co je Zásilkovna? Zásilkovna je široká dodavatelská síť s více n... číst celé
28.11.2019
Balíkovna - Kam to máte nejblíže?
Kam to máte nejblíže? Do konce roku 2019 vám nabídneme přes 400 expresních výdejních míst. V dalším roce plánujeme síť ještě rozšířit. Najít B... číst celé
Zobrazit všechny novinky
Možností platby a dopravy

Možnosti platby a dopravy

               Přátelský e-shop Česká pošta

 

  1. Úvod
  2. Blog
  3. Technické zajímavosti a informace...
  4. Jak prodloužit životnost baterie v notebooku?

Jak prodloužit životnost baterie v notebooku?

Baterie notebooku je zařízení, které používáním ztrácí výkon. Proto je nutné ji někdy vyměnit. Pokud vaše baterie brzy ztratila výkon a je nutné zakoupit novou, měli byste si položit klíčovou otázku – používám baterii tak, aby vydržela co nejdéle? Pokud si nejste jisti, podívejte se na níže uvedené tipy, díky kterým se dozvíte, co dělat, abyste zvýšili její životnost na maximum.

1. Vyvarujte se krátkých nabíjecích cyklů

Baterie ve vašem zařízení má výrobcem specifikovaný počet nabíjecích cyklů, po jejichž dosažení postupně (a významně) ztrácí schopnost v ní ukládat energii, až do okamžiku, kdy je tato schopnost zcela vyčerpána. Aby byla zajištěna co nejvyšší účinnost, baterii byste měli připojit k nabíjení při stavu baterie 50 – 60 %.

2. Nabíjejte baterii pouze jí určeným adaptérem

Každá baterie má výrobcem stanovené parametry, které se pak používají k výběru příslušného zdroje energie. Při výběru napájecího zdroje věnujte pozornost následujícím parametrům:

  • a) hodnota napětí (V)
  • b) proud (A)
  • c) zástrčka (musí odpovídat napájecímu portu vašeho zařízení)

3. Baterii používejte

Vaše baterie je určena k používání. Pokud ji dlouhodobě nebudete využívat, bude to mít negativní dopad na její stav. Existuje riziko, že i když ji budete skladovat za příznivých podmínek, tak bude při nevyužívání ztrácet výkon.

4. Baterii nevybíjejte úplně

Dnes vyráběné lithium-iontové a lithium-polymerové baterie jsou extrémně citlivé na úplné vybití. Při opakovaném vybití může dojít k nevratnému poškození baterie.

5. Baterii neformátujte

Nové baterie nemají tzv. „paměťový efekt“, jako baterie staršího typu. Formátování při úplném vybití a nabití baterie na 100 % nepřinese žádné pozitivní výsledky, tímto způsobem se kapacita baterie nezvýší.

6. Dejte pozor na provozní teplotu

Teplota je nesmírně důležitým faktorem ovlivňujícím životnost vaší baterie. Abyste zajistili optimální hodnoty, je nutné pravidelně čistit systém odvádění tepla z notebooku (pomocí stlačeného vzduchu nebo kompresoru a pouze v případě, že je notebook vypnutý) a nepoužívat zařízení na měkkých površích, které mohou zakrýt chladicí otvory. V tomto případě je nejlepší zakoupit chladicí podložku.

7. Věnujte pozornost napájení

Jedná se o velice zásadní oblast, která významně ovlivňuje životnost baterie. V kvalitním napájecím zdroji nekolísá napětí, nebo pouze minimálně. Při nabíjení z nekvalitního napájecího zdroje napětí kolísá, což může zkrátit životnost baterie. Pokud tomu chcete zabránit, používejte výhradně originální zdroj dodaný společně se zařízením. V případě jeho poškození je třeba zakoupit další, se stejnými parametry.

8. Nechávejte baterii odpočinout

Pokud plánujete delší přestávku v používání vašeho notebooku, stojí za to baterii vyjmout a uložit na suché a chladné místo. Vzhledem k tomu, že i nepřipojená baterie ztrácí energii (i když se vybíjí samozřejmě mnohem pomaleji, než při používání), vyplatí se ji předem nabít přibližně na 50 %, aby nedošlo k úplnému vybití. Typy baterií, které jsou v současné době na trhu, jsou extrémně citlivé na úplnou ztrátu energie, což může vést k výraznému snížení jejich kapacity nebo dokonce k trvalému poškození. Baterii vyjímejte jen při zcela vypnutém přístroji a pouze dle instrukcí výrobce.

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli