🌍Jsme autorizovaný prodejce Green Cell v ČR | 🔋Cena dopravy od 39Kč 🚚 Objednávky od 1000,- Doručení do Balíkovny - Zásilkovny - PPL – Balík na poštu – ZDARMA! 🚚 | 😉

Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pa 9.00 - 18.30
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 000 Kč a máte dopravu ZDARMA
Novinky
09.05.2022
Nejvýkonnější nabíječka v malém těle. Objevte technologii GaN!
Nejvýkonnější nabíječka v malém těle. Objevte technologii GaN! 09.05.2022 Technické zajímavosti a informace... Neuběhne ani měsíc, kdy by... číst celé
06.05.2022
Jakou powerbanku si vzít do letadla?
Jakou powerbanku si vzít do letadla? 06.05.2022 Technické zajímavosti a informace... Stále častěji se rozhodujeme pro cestu letadlem. To ... číst celé
04.05.2022
Dvojnásobná výdrž baterie – podívejte se, jak toho můžete dosáhnout...
Dvojnásobná výdrž baterie – podívejte se, jak toho můžete dosáhnout... 04.05.2022 Technické zajímavosti a informace...   celý článek číst celé
Zobrazit všechny novinky
Možností platby a dopravy

 

         Levne-baterky.cz na Firmy.cz

 

Možnosti platby a dopravy

               Přátelský e-shop Česká pošta

 

  1. Úvod
  2. Blog
  3. O produktech...
  4. Jak připojit nabíječku k baterii?
27.02.2022
O produktech...

Jak připojit nabíječku k baterii?

Jeden z nejvíce frustrujících momentů pro řidiče je, když je po otočení klíčku v zapalování ticho (pokud to není elektromobil, pak žádný problém). Neozývá se známý zvuk motoru, poblíž není žádný soused, který by pomohl, a celý ranní rozvrh končí v koši. Situace může být na chvíli děsivá, ale řešení problému je opravdu snadné – stačí si pořídit dobrý nabíječ.

Jak nabíjet baterii – krok za krokem

Návod na nabíjení baterie si popíšeme krok za krokem na příkladu chytré nabíječky Green Cell 6/12 V, 4 A .


Tento model umožňuje diagnostiku a nabíjení napětím 6 V a 12 V a rovnoměrnou regeneraci plně vybitých baterií a provoz při teplotách pod 0 °C díky režimu ColdAGM. Je vhodný pro nabíjení mnoha typů baterií, jako jsou AGM, EFB, MF, SLA, VRLA, WET, Gel, Lead Acid a LiFePO₄.

SPOJENÍ

Na samém začátku se ujistěte, že pracovní podmínky jsou vhodné. Ujistěte se, že je místo suché a bezpečné.  Pokud je vše v pořádku, můžete začít nabíjet.

1. Prvním krokem je odpojení baterie od auta nebo jiného vozidla či zařízení. Příkladem může být baterie v autě. 
Odpojíme zápornou svorku (černá) a poté kladnou svorku (červená).

2. Poté připojte svorky nabíječky k baterii, červenou svorku se symbolem + k červenému pólu a černou svorku se symbolem – k zápornému pólu.

3. Po správném zapojení můžeme připojit nabíječku ke zdroji energie.

4. Režim nabíjení volíme na usměrňovači v závislosti na typu baterie a teplotě, při které nabíjíme.

5. Čekání – v závislosti na velikosti baterie bude doba jejího úplného nabití několik desítek minut nebo dokonce 30 hodin v případě velmi velkých baterií (např. pro nákladní automobily). Za zmínku stojí, že díky nabíječce Green Cell je tato doba rozhodně kratší než v případě méně pokročilých usměrňovačů. Níže je obrázek s odhadovanými dobami nabíjení pro různé typy baterií. 

6. Chceme-li pouze částečné dobití, abychom mohli brzy vyrazit na cestu, stačí cca půlhodina nabíjení, protože za jízdy bude baterie již nabitá z alternátoru. Pokud je však trasa krátká, vyplatí se dát nabíječce trochu více času, protože se baterie nemusí podařit správně dobít a příběh se bude opakovat při příštím pokusu nastartovat auto.

ODPOJENÍ

1. Začneme odpojením usměrňovače od zdroje energie.

2. Odstraňte svorku nabíječky ze záporného (černého) a poté z kladného (červeného) pólu.

3. Připojte kabely vozidla zpět k příslušným pólům baterie – nejprve červený, poté černý.

4. Nastartujte auto a vychutnejte si zvuk motoru připraveného k jízdě.

Nabíjení menších baterií

U ostatních zařízení je postup zcela stejný – je potřeba sladit barvy / póly a režim nabíjení. Velkou výhodou chytré nabíječky je její univerzálnost – můžeme ji použít jak s velkými autobateriemi, tak i velmi malými, například na hračky.

Samozřejmě, pokud potřebujeme nabíječ pouze pro malé baterie, nemusíme kupovat tak pokročilé zařízení. K nabíjení malých 2V a 6V modelů vám postačí kompaktní nabíječka s parametry nabíjení 0,6A nebo 1A . V případě těchto nabíječek můžeme nabíjet i různé typy baterií – AGM, gelové, ale i Wet, MF a EFB. Vybaveni vhodnou univerzální nabíječkou jsme plně připraveni nabít jakoukoli baterii. 

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli