🌍Jsme autorizovaný prodejce Green Cell v ČR | 🔋Cena dopravy od 39Kč 🚚 Objednávky od 1500,- Doručení do Balíkovny - Zásilkovny - PPL – Balík na poštu – ZDARMA! 🚚 | 😉

Logo
Nevíte si rady? Zavolejte.
Po-Pa 10.00 - 18.30
0 ks
za 0 Kč
Nákupní košík je prázdný
Potřebujete poradit? Neváhejte nás kontaktovat.
Nakupte ještě za 1 500 Kč a máte dopravu ZDARMA
Novinky
09.05.2022
Nejvýkonnější nabíječka v malém těle. Objevte technologii GaN!
Nejvýkonnější nabíječka v malém těle. Objevte technologii GaN! 09.05.2022 Technické zajímavosti a informace... Neuběhne ani měsíc, kdy by... číst celé
06.05.2022
Jakou powerbanku si vzít do letadla?
Jakou powerbanku si vzít do letadla? 06.05.2022 Technické zajímavosti a informace... Stále častěji se rozhodujeme pro cestu letadlem. To ... číst celé
04.05.2022
Dvojnásobná výdrž baterie – podívejte se, jak toho můžete dosáhnout...
Dvojnásobná výdrž baterie – podívejte se, jak toho můžete dosáhnout... 04.05.2022 Technické zajímavosti a informace...   celý článek číst celé
Zobrazit všechny novinky
Možností platby a dopravy

 

         Levne-baterky.cz na Firmy.cz

 

Možnosti platby a dopravy

               Přátelský e-shop Česká pošta

 

 1. Úvod
 2. Blog
 3. Technické zajímavosti a informace...
 4. Domácí nabíjecí stanice pro elektromobily - vše, co o ní potřebujete vědět...

Domácí nabíjecí stanice pro elektromobily - vše, co o ní potřebujete vědět...

K nabíjení elektromobilů stačí speciální kabely, obvykle součástí výbavy takových vozidel. Jeden z kabelů vám umožňuje připojit vozidlo k běžné elektrické zásuvce a druhé k rychlé veřejné stanici. Obě tato řešení však mají své nevýhody. Alternativou pro ně je ale wallbox . Objevte všechny výhody tohoto zařízení!

V tomto článku se dozvíte:

 • jaké způsoby nabíjení elektromobilů rozlišujeme,
 • jaké jsou výhody soukromých nabíjecích stanic pro elektromobily,
 • na co si dát pozor při výběru wallboxu,
 • jak vypadá instalace domácí nabíjecí stanice pro elektromobily.

Způsoby nabíjení elektromobilů

Elektromobily lze nabíjet střídavým proudem (AC) nebo stejnosměrným proudem (DC). První metoda se vyznačuje poměrně dlouhou dobou trvání, a to v závislosti na zdroji energie a vybavení vozidla. Usměrňovač automobilu převádí střídavý proud na stejnosměrný a dodává jej do baterie. V druhém případě je měnič zcela odpojen, takže stejnosměrný proud jde přímo do baterie. To se zjevně promítá do mnohem kratší doby nabíjení.

Majitelé elektromobilů mají 4 hlavní způsoby nabíjení baterií:

 • Rychlonabíjecí stanice pro elektromobily – mají stejnosměrný proud o výkonu až 150 kW. Toto je zdaleka nejrychlejší dostupná metoda.
 • Veřejné AC nabíjecí stanice – rozhodně pomalejší, poskytující střídavý proud až 22 kW.
 • Elektrická zásuvka – nejpomalejší, ale nejpohodlnější ze všech metod. Umožňuje nabíjet vozidlo střídavým proudem pro domácnost o výkonu 2,3 ​​- 3,7 kW.
 • Wallbox - je řešení, které kombinuje výhody městské nabíjecí stanice a domácí zásuvky. Vzhledem k funkčnosti této metody se na ni podíváme blíže.

Domácí nabíjecí stanice pro elektromobily a jejich výhody

Wallbox je typ domácí nabíjecí stanice, kterou lze nainstalovat do soukromé garáže. Ve srovnání s napájecím adaptérem zapojeným do běžné zásuvky výrazně zrychluje proces nabíjení baterie vozidla. Může mít výkon až 22 kW, přestože polovina této hodnoty je pro většinu řidičů více než dostačující.

Díky Wallboxu můžete pohodlně nabíjet svůj elektromobil, aniž byste museli odcházet z domova, a přitom si užívat rychlost typickou pro veřejné stanice. Jedná se o zařízení, které se velmi snadno používá a je bezpečné jej používat. Vyznačuje se mimo jiné utěsněným a odolným pouzdrem, automatickou detekcí nerovností a širokým rozsahem provozních teplot. Má také přehledný displej informující o parametrech nabíjení.

Soukromá nabíjecí stanice zabírá velmi málo místa, takže ji lze umístit na garážovou zeď nebo na speciální sloupek vedle parkovacího místa. Je připojen přímo k domácí elektroinstalaci, což se promítá do výrazně nižších provozních nákladů ve srovnání s veřejnými stanicemi.

Co je třeba vzít v úvahu při výběru nabíjecí stanice pro osobní automobily?

Domácí nabíjecí stanice pro elektromobily by měla být vždy zvolena s ohledem na konkrétní vozidlo. Je třeba vzít v úvahu dvě klíčová kritéria – napájení a typ konektoru.

Mohlo by se zdát, že čím vyšší nabíjecí výkon, tím lépe. Teoreticky tomu tak ve skutečnosti je, v praxi má většina elektrických vozidel omezení, která vám neumožňují plně využít potenciál nejlepších wallboxů. Palubní nabíječky mají obvykle výkon 3,6 - 7,4 kW. Méně často dosahuje 11 kW a pouze v několika případech - 22 kW. Nemusíte tedy investovat do nejvýkonnější nabíječky, pokud se ve skutečnosti nepromítne do rychlejšího nabíjení vašeho elektromobilu.

Na prodej jsou k dispozici nástěnné boxy s konektory typu 1 a typu 2, ale ty druhé najdete pouze na evropském trhu. Mohou být vybaveny buď zásuvkou, nebo integrovaným kabelem se zástrčkou. Nabíječka s integrovaným kabelem je pohodlné, ale méně univerzální řešení. Jakékoli auto lze připojit ke stanici pouze pomocí zásuvky za předpokladu, že má příslušný kabel.

Instalace nabíjecích stanic pro automobily

Před instalací nabíječky si ověřte možnosti elektrické instalace v budově. Pokud jeho připojovací výkon neumožňuje připojení wallboxu, bude nutné po konzultaci s vaší energetickou společností upravit síť. Jakmile je systém připraven k připojení, nechte jej nainstalovat kvalifikovaným elektrikářem. Práce může trvat jeden až dva pracovní dny.

Zapojení nabíjecí stanice provede odborník, který vede příslušný kabel z rozváděče do místa instalace wallboxu. Po jeho instalaci a připojení jádra napájecího kabelu elektrikář spustí nabíječku a postará se o její případné naprogramování. Nakonec by vás měl zaučit v bezpečném používání stanice.

Pokud hledáte efektivní nabíječku pro elektrická vozidla , vyberte si jedno ze zařízení Green Cell dostupných v našem obchodě!

Líbil se článek? Sdílejte ho s přáteli