Nákup nové baterie pro náš notebook není vždy bezproblémový. Kromě dostupnosti konkrétního modelu je nejprve třeba zmínit otázky nabíjení a kompatibility elektroniky. Pokud se nacházíme v situaci, kdy naše zařízení nerozpozná baterii nebo ji nechce nabít, před návštěvou služby stojí za to vyzkoušet následující metody na vlastní pěst. Informace zde uvedené se týkají především situace, ve které se nám zobrazí zpráva „Připojeno, neúčtování“. Jedná se jednoduše o bod, kdy připojený notebook nenabíjí baterii.

Níže se můžete podívat na naše video, které podrobně popisuje různé metody řešení tohoto problému. Pokud však dáváte přednost popisu v textové podobě, zveme vás o něco níže.

Jak vyřešit problém s „připojeno - nenabíjí se“?

1. Restartujte počítač

Bez ohledu na typ narazeného problému to může v mnoha případech vyřešit restartování našeho zařízení. Nezapomeňte v obou případech úplně odpojit zařízení od napájení.

2. Výměna ovladače

Další, zcela běžnou příčinou problémů s baterií může být ovladač odpovědný za kompatibilitu s naším zařízením. Chcete-li jej znovu nainstalovat, postupujte takto:

a) Spusťte Správce zařízení (pro Windows XP - stiskněte Start, klikněte pravým tlačítkem na Tento počítač a vyberte Vlastnosti. Poté přejděte na kartu Hardware a klikněte na tlačítko Správce zařízení. Ve Windows 7 nebo Vista - klikněte na Start, zadejte Správce zařízení a stiskněte Enter);

b) Ve  Správci zařízení otevřete kartu Baterie . Pravým tlačítkem klikněte na  „Baterie Microsoft s metodou kontroly vyhovující ACPI“ a vyberte Odinstalovat . Nezapomeňte neodstraňovat další ovladače;

c) Po odinstalování ovladače restartujte zařízení. Po dokončení procesu skenování by se měl znovu objevit ovladač „Microsoft Battery with ACPI Compliant Control Method“ . Doporučujeme systém spouštět pouze na baterii, pokud je dostatečně silný, aby umožnil spuštění notebooku bez nutnosti jeho připojení.

3. Kontrola napájení

Doporučujeme zkontrolovat, zda napájecí zdroj dodává správné napětí a zda není poškozený napájecí kabel. V případě poruchy nemusí baterie dostávat dostatek energie na její nabití.

4. Diagnostika na jiném zařízení

Pokud výše uvedené metody nefungovaly, měli byste zkontrolovat problematickou baterii v jiné kopii stejného modelu notebooku.

5. Kontaktujte nás

Pokud výše uvedené metody nepřinášejí očekávané výsledky,  kontaktujte nás.  Někdy bohužel bude jediným řešením výměna baterie a ty samozřejmě najdete v  našem obchodě .